- Представники_ці громадського сектору, ініціативи та проєкти, націлені на розширення можливостей жінок.
- ГО та окремі активісти, що пропонують рішення конкретних проблем-викликів жінок.
2024
Цінні.
Цілісні.
Це — жінки і про жінок.
Про жінок, що попри свою силу, незалежність та гнучкість щоденно стикаються з тисячею і одним викликом. Жінок, що завдяки своїй силі, незалежності та гнучкості — щоденно їх долають.
Хакатон-конференція обʼєднає представни_ць бізнесів, громадських організацій, медіаринку та креативних індустрій. Всіх, для кого розширення можливостей жінок — не концепція у вакуумі, а щоденна робота.
Під час панельних дискусій, лекцій та воркшопів зберемо виклики, з якими зіштовхуються жінки та жіночі організації.
Щоб змінюватися та змінювати.
Виклики зібрані, час вирішувати. Цей день присвятимо генерації ідей командами з чуйною фасилітацією ментор_ок.
А ще — попрактикуємося ефективно пітчити свої напрацювання.
Наступний крок — опенкол проєктів та Pitchnight. Це можливість для ініціатив, що підсилюють можливості жіноцтва, не тільки заявити про себе, а й тримати фінансування — 5000$ на запуск або розвиток свого проєкту. Конкурс відкритий, тож податися можна з будь-якою ідеєю, що наблизить світ, у якому жінки почуватимуться безпечно та цінно.
Серед всіх ініціатив буде обрано 15 найперспективніших. Автор_ки представлять їх донорам, медіа, представни_цям ГО та бізнесу. А за результатами пітчингу оберуть 4 проєкти, що підкорили думки й серця. Кожен отримає стипендію на реалізацію.
5000$ на реалізацію
Головний фокус — сприяння розширенню можливостей жінок. Це можуть бути:
У склад журі входитимуть організатори, представники донорів, медіа та інфлуенсерів. Ми надамо фінансування 4 проєктів:
ЖІНКИ ОТРИМУЮТЬ НА 18.6% МЕНШЕ ЗА ЧОЛОВІКІВ
Якщо припустити, що жінка і чоловік працюють в середньому 35 років за життя, через цей розрив виходить, що 6.5 років жінка працює безплатно.
КОЖНА ПʼЯТА ЖІНКА ЗАЗНАЄ РИЗИКУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
Щороку в Україні від насильства страждає близько 1.1 млн людей. 90% з них — жінки. Лише третина постраждалих звертається по допомогу.
В УМОВАХ ВІЙНИ ЖІНКИ СТАЮТЬ ЩЕ НЕЗАХИЩЕНІШИМИ
Найчастіше праця під час війни є маловідомою і низькооцінюваною: професійна діяльність, волонтерська робота, домашня праця. Адаптація до нових умов життя та підтримка близьких у випадку вимушеної еміграції. Питання виживання та забезпечення необхідним у випадку вступу до лав ЗСУ.
Проаналізуємо, як під час війни змінюються і жіночі ролі у суспільстві — від традиційних до нових сфер впливу. А ще — як розвивається жіноче лідерство та яким є внесок громадських активісток, медійниць та бізнесвумен (тизер: великим). Розглянемо історії успіху ветеранок, активісток та політикинь, що віддаляють стереотипи та наближають соціальні зміни.
Модераторка: Марічка Паплаускайте — шеф-редакторка Reporters, співзасновниця The Ukrainians Media.
Спікерки:
• Севгіль Мусаєва — українська журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», увійшла до сотні найвпливовіших людей світу за версією американського видання Time.
• Катерина Галушка — ветеранка, бойова медикиня.
• Тетяна Нікітіна — аналітикиня, старша менеджерка у відділі Східної Європи і Центральної Азії, BBC Media Action.
Обговорення значення побудови міцних партнерських відносин між бізнесом і жіночими організаціями для стимулювання соціального впливу. Кейси підписантів WEP’s. Аналіз конкретних прикладів компаній, що впроваджують політики рівності та підтримують жіноче лідерство. Також чому важливо створювати можливості жінкам для просування підприємництва.
Модераторка: Наталія Морозова — CEO Havas Village Ukraine
Спікерки:
• Яна Сибіга — засновниця мережі фітнес-студій Integral та велнес-бренду Integralist
• Ольга Дейнега — GR-директорка Vodafone Україна
• Ірина Титарчук — національна експертка ООН жінки Україна та виконавча директорка ITFC, засновниця платформи Women IN
Створювати соціальні проєкти — важливо. Але не менш важливо, щоб світ про них почув. Розберемо цікаві кейси та креативні методики, завдяки яким вони стали успішними. А головне — зрозуміємо, як не просто накопичувати знання, а реалізовувати на практиці. Щоб ваш проєкт точно не лишився непоміченим — розповімо, як ефективно залучати медіа та інфлюєнсерів.
Спікерки: Кая Нащук, креативна директорка Projector Foundation, та Ольга Сиротюк, комунікаційний лід Projector Foundation
Розглянемо, як у звʼязку з війною змінюються робочі сфери та умови для жінок, які це несе можливості та ризики. Поділимося стратегіями та інструментами адаптації до змінених умов ринку праці, включаючи освіту, перенавчання та підприємництво.
Модераторка: Тетяна Фіщук — CEO Projector Foundation
Спікерки:
• Катерина Жученя — керівниця проєктного відділу Happy Monday
• Елла Лібанова — директорка Інституту, академік НАН України
• Олена Семич — директорка з управління персоналом DTEK
Є ідея — буде й фінансування. А щоб так воно і було, освоїмо стратегії та методи успішної презентації з порадами та лайфхаками від експертів. Розповімо, як структурувати презентації, комунікувати про свої ідеї та переконувати донорів/партнерів у важливості ваших проєктів.
Cпікер: Олександр Зайома — викладач ораторської майстерності, експерт з комунікацій, спічрайтер
Важливим проєктам — важлива комунікація. Аби світ бачив, залучався та підтримував — ініціативам потрібен голос та висвітлення. Розкажемо, як привертати увагу з медіа та залучати лідер_ок думок, аби проєкт підкорював не тільки сторінки звітування, а й реальних людей.
Модераторка: Юлія Тимошенко — ведуча серії інтерв’ю «Що далі?» від Ukraïner, комунікаційниця та маркетологиня Saint Javelin
Спікерки:
• Оксана Павленко — редакторка Дівоче медіа
• Тучка Марія ака ТУЧА — музична продюсерка, співачка, влогерка і ведуча «Слей шоу»
• Альона Данілова — комунікаційниця, засновниця ГО «Український Жіночий Батальйон»
Богдана Неборак — редакторка The Ukrainians Media, кураторка культурних проектів, співавторка проекту про культуру й деколонізацію «Наразі без назви».
Наталія Кривда — докторка філософських наук, голова наглядової ради Українського культурного фонду (УКФ), професорка кафедри української філософії та культури Київського університету імені Шевченка.
Під час хакатону команди з чуйною допомогою менторів напрацьовуватимуть ідеї для вирішення ключових викликів, з якими зіштовхуються жінки. Кожна команда представить свої напрацювання та матиме можливість подати свій проєкт на конкурс.
«Сама собі ціль» — програма проєктів просвітницької діяльності з фокусом на лідерство, гендерне та економічне розширення можливостей жінок.
ЇЇ назва натхненна словами письменниці Ольги Кобилянської: «Мати таку свободу, щоби бути собі ціллю! Для власного духа працювати, як бджола. Різьбити себе, вирівнювати, боротись за щось найвище».
Конференція-хакатон «Сама собі ціль» реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадськоі довіри (UCBI)».
Це буде офлайн-подія з обмеженою кількістю місць, що також транслюватиметься онлайн, аби залучити всіх, кому не байдуже. Взяти участь у хакатоні можна буде лише під час офлайн-події. Взяти участь у подачі проєктів на міні-грант у розмірі 5000$ зможуть як учасники онлайн чи офлайн-події, так і ті, хто не брав участі у заході.
- Представники/-ці організацій, ініціатив, проєктів, що працюють з проблематикою у темі розширення можливостей жінок;
- Представники/-ці бізнесу, медіаринку, креативних індустрій та інфлуенсери/-ки;
- Політикині, активісти/-ки, міжнародні партнери та донори.
Так, але виключно в онлайн-форматі.
Подія відбудеться у Києві. Усі деталі будуть прописані у запрошенні учасникам, яким ми підтвердимо участь.
Нам важливо створити середовище, у якому буде комфортно обмінюватися досвідом всім, хто активно долучений до процесу розширення жіночих можливостей. Але пріоритет надаватиметься представникам/-цям організацій та ініціатив, що не проживають у Києві.
Так, учасники/-ці, що не проживають у Києві, за потреби будуть забезпечені проживанням у двомісних номерах та компенсацією вартості квитків. Деталі — в анкеті реєстрації.
Локація проведення має укриття, тож ми продовжимо офлайн-захід. Але трансляція події онлайн буде тимчасово призупинена.
Так. Журі розгляне всі подані проєкти, незалежно від залученості до події.